Home / online biznis / Slovenské web/IT úspešné príbehy

Slovenské web/IT úspešné príbehy

Predstavujeme 6 úspešných príbehov mladých šikovných Slovákov, ktorým nechýba odvaha a guráž presadiť sa. V rámci aktuálneho rámcového programu EÚ Horizont 2020 sa im dostáva viac pozornosti a príležitostí ako predtým. Vhodný čas na nové IT a webové start-upy je práve dnes.

1. SLOVENSKO SA MÔŽE PÝŠIŤ ŠIKOVNÝMI A ODVÁŽNYMI ĽUĎMI V OBLASTI ICT A WEBOVÝCH RIEŠENÍ

Spoločnosť Piano Media vznikla na Slovensku v roku 2011 ako start-up ponúkajúci svojim zákazníkom know-how na spoplatnenie internetového obsahu. Dnes sú pioniermi v tejto oblasti a zaznamenávajú prvé medzinárodné úspechy. Celý príbeh nájdete TU.

2. AKO NAŠTARTOVAŤ SVOJ START-UP ZA 10 DNÍ?

Robil webové stránky ako napríklad referáty.sk a postupne sa dostal ku knihám. Vytvoril Martinus.sk. Prešlo kopec rokov, ktoré si doslova odmakal. Teraz je tu ten okamih, keď sedí vo Foxforde, síce vidí ešte kopec nedostatkov, ale podľa neho je to dobrý pocit. Je to to, čo ho naozaj baví a napĺňa – niečo tvoriť. Celý príbeh nájdete TU.

3. TAJOMSTVO ÚSPEŠNÉHO HANDMADE PORTÁLU SAShE.sk JE V SYSTEMATICKEJ PRÁCI S ONLINE NÁSTROJMI

S odstupom času sa na svoje podnikanie a podnikateľské začiatky pozerá aj Alexandra Šmidáková alias SAShE. Spolu s partnerom a spoluzakladateľom Jurajom Miklášom hodnotia ako prežiť v online svete a radia sa ako ho využiť vo svoj prospech. Celý príbeh nájdete TU.

4. AKO SLOVENSKÍ PRIEKOPNÍCI V CROWDFUNDINGU DOKÁZALI ZÍSKAŤ PENIAZE NA SVOJ START-UP CULCHARGE?

Momentálne sú traja, svoju ideu však rozbiehali len dvaja. S konceptom CulCharge začali vo februári 2013. Dovtedy riešili množstvo projektov, ktoré neboli tak úspešné. Zopárkrát sa popálili, ale aj poučili. Vyšlo im to vďaka zdravému prístupu, nasadeniu a crowdfundingovej webovej stránke, prostredníctvom ktorej vyzbierali na svoj start-up takmer 95-tisíc dolárov. Celý príbeh nájdete TU.

5. GOLDEE ZAŽIARIL MEDZI OSTATNÝMI START-UPMI VĎAKA SKVELÝM ĽUDOM V TÍME

Predstaviteľ košického start-upu Goldee (finalista StartUpAwards.SK 2012) Tomáš Baran, ktorý koncom roka 2013 úspešne spustil revolúciu v osvetlení, usilovne pracuje na tom, aby rozbehol na Slovensku výrobu svojich inteligentných vypínačov na svetlo. S odstupom času sa pozerá na svoje podnikateľské začiatky a hovorí o faktoroch úspechu a plánoch, ktoré ich v tíme čakajú. Viac TU.

6. POHONNOU HMOTOU INHIRO SÚ SOCIÁLNE MÉDIÁ

Predstavitelia start-upu InHiro (víťaz StartUpAwards.SK 2013) úspešne spustili revolúciu v nábore talentov a vo veľkom pracujú na tom, aby zo Slovenska vzišiel unikátny HR nástroj. S odstupom času sa pozerajú na svoje podnikateľské začiatky a hodnotia ich vývoj. Viac o projekt InHiro, nástroj na jednoduché prijímanie ľudí cez sociálne siete, sa dozviete TU.

Možnosti a príležitosti pre malé a stredné firmy na Slovensku

Európska únia v rámci doterajších aktivít a aktuálneho rámcového programu Horizont 2020 vytvára viaceré ústretové prístupy voči malým a stredných podnikateľom (MSP) na podporu ich podnikania v oblasti ICT a webových riešení:

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.