Home / online biznis / Mali by ste recyklovať svoje kávové kapsule?

Mali by ste recyklovať svoje kávové kapsule?

Milovníci kávy, s každým „stlačte tlačidlo pre kávu,“ zaplňujeme skládky po celom svete.

Pokiaľ vy sami používate kávové kapsule, je ťažké si predstaviť, ako môže vaše malé množstvo prispievať k zväčšovaniu environmentálnemu problému.

Rýchle, efektívne a pomerne lacné, tieto jednorazovo použité kávové kapsule používajú milióny milovníkov kofeínu po celom svete.

Hoci samostatne vyzerá kapsulová káva ako nevinne, milióny kilogramov hliníka skončili na skládkach odpadu odvtedy, čo Nespresso predstavilo na trhu svoje kávové kapsule.

Hliník je najviac vyskytujúcim sa kovom v zemskej kôre, ibaže jeho produkcia je energeticky náročná, kvôli čomu by sa materiál mal recyklovať čo najviac.

Podľa odborníkov je hliník používaný v Nespresso kapsulách pomerne ľahký na recyklovanie, ibaže to nie je také ľahké – nemôžete ho jednoducho iba hodiť do smetného koša pre odpad určený na recykláciu a cítiť sa lepšie. Technika používaná v recyklačných centrách nie je dostatočne vybavená na to, aby zvládla takýto malý materiál.

káva

Recyklačný systém je schopný recyklovať fľaše, plechovky a podobné veci, pokiaľ však niekto do smetného koša pre odpad určený na recykláciu hodí kávovú kapsulu, jednoducho sa prepadne cez filtrovú prepážku a stane sa kontaminantom v recyklačnom systéme.

Namiesto toho je potrebné jednotlivé kávové kapsule pozbierať a vrátiť ich Nespresso. Tento spôsob však nie je medzi ľuďmi príliš obľúbený. Je totiž jednoduchšie dať prednosť pohodlnosti, ako šetreniu životného prostredia.

Ak by sa aj väčšina klasických kávových kapsúl predsa len dala recyklovať, existujú už aj alternatívy poskytujúce lepšie vyhliadky pre životné prostredie.

Namiesto tradičných kávových kapsúl môžete využiť rozložiteľné bio kapsule. Tie sa po skončení na skládkach odpadu sami rozložia v priebehu šiestich mesiacov.

Rozložiteľné bio kapsule sú tvorené z prírodných vlákien, ktoré majú rastlinný základ. Obsahujú materiál využívajúci pomoc rôznych baktérii a enzýmov, ktorý rozloží bio kapsule kdekoľvek, či už ide o vzduch, vodu, alebo pôdu.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.