Home / SEO / Lepšie pozície vo vyhľadávači? Sledujte nové Google trendy

Lepšie pozície vo vyhľadávači? Sledujte nové Google trendy

Chcete pre svoju firemnú webstránku skutočne výhodnú pozíciu vo vyhľadávaní? Určite pracujete na získavaní spätných odkazov. Pravidelne publikujete kvalitný obsah a píšete blog. Aj to sú overené techniky ako sa zapáčiť vyhľadávaču Google a udržiavať si výhodné pozície na dané kľúčové slová.

Sú tu ale aj techniky, ktoré možno nepoznáte. Dnes Vám predstavíme ďalšie 3 veci, ktoré by ste mali vziať v úvahu, pokiaľ Vám záleží na dobrých pozíciách vo vyhľadávaní.

HTTPS je dobro

Zabezpečený hypertextový prenosový protokol alebo https slúži na šifrovanie prenosu dát pomocou technológie Secure Socket Layer alebo tiež SSL protokolu. Keďže Google ma rád bezpečný obsah a https by mal byť garantom bezpečného obsahu, dáva Google plusové body takýmto stránkam využívajúcim https.

https

Responzívny dizajn je dnes základ

Dizajn webstránky prispôsobený mobilným zariadeniam ako sú smartfóny a tablety je vyhľadávačom Google uprednostňovaní vo vyhľadávaní na mobilných zariadeniach. Mnoho firiem túto skutočnosť pri svojich webových stránkach ignoruje.

Často krát aj z dôvodu, že nemajú informáciu o tom, že zhruba 50% návštevníkov stránok pochádza z týchto mobilných zariadení. Google chce týmto užívateľom zabezpečiť komfort pri prezeraní webu a preto uprednostňuje vo vyhľadávaní stránky s responzívnym dizajnom.

responízvy dizajn stránky

Pop-up okno je zlo

Čoskoro Google prestane mať rád webstránky, ktoré využívajú rôzne zberače emailov či “motivujú” návštevníkov webu o “like” na ich facebook stránke. Google totiž nechce aby návštevník webu musel vypínať rôzne vyskakujúce okná keď sa chce dostať k obsahu.

Takéto weby využívajúce pop-up okná budú dostávať vo vyhľadávaní mínusové body a zhoršia sa im pozície.

Lepšie pozície vo vyhľadávači Google

Stačí sledovať nové trendy a hlavne novinky z dielne Google. Následne tomu prispôsobovať svoju firemnú webstránku. Niektoré techniky si vyžadujú čas, iné zas možno viac technických znalostí či peniaze.

Ak Vám ale na Vašom online biznise záleží, nepodceňujte svoje pozície vo vyhľadávači Google.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.