Home / online biznis / knihy / Kniha Startup za pakatel

Kniha Startup za pakatel

Minule som sľúbil, že sa kúsok rozrecenzujem. Tak držím slovo. Knihu “Startup za pakatel” som čítal súčasne s “Predávať je ľudské”. Obe na mňa zapôsobili veľmi dobre. Každá z iného uhla. Predávať je ľudské je (hlavne ku koncu) viac filozoficky ladená zatiaľ čo Startup za pakatel obsahuje viacero praktických rád a reálnych ukážok (väčšinou z …

Review Overview

8/10 Veľmi dobrá kniha!

Summary : Či už sa chystáte rozbehnúť vlastné podnikanie a nemáte s tým žiadne skúsenosti alebo len tak rozmýšľate, že sa začnete venovať svojmu hobby na trošku inej úrovni, tak vám túto knihu rozhodne odporúčam.

User Rating: 4.6 ( 1 votes)
0

Minule som sľúbil, že sa kúsok rozrecenzujem. Tak držím slovo. Knihu “Startup za pakatel” som čítal súčasne s “Predávať je ľudské”. Obe na mňa zapôsobili veľmi dobre. Každá z iného uhla.

Predávať je ľudské je (hlavne ku koncu) viac filozoficky ladená zatiaľ čo Startup za pakatel obsahuje viacero praktických rád a reálnych ukážok (väčšinou z amerického prostredia – ale na konci je spracovaná aj Česká republika)

O čom je startup za pakatel?

Samotný autor, Chris Guiellebeau, hovorí v úvode knihy, že jej dvoma hlavnými témami sú sloboda a hodnota. Sloboda ako to, čo všetci hľadáme a hodnota je spôsob ako to dosiahnuť.

“Akonáhle si zvyknete na slobodu, tak vám nepomôže žiadna odvykacia kúra.”

Poukazuje, že čím viac budete chápať, že vaše schopnosti a znalosti môžu byť ostatným prospešné, tak tým vyššie sú šance na úspech.

Založiť podnikanie za mesiac a menej ako 100 dolárov

Znie to ako sci fi? V minulosti možno, teraz je to dosť reálne. Kniha Startup za pakatel je prešpikovaná príbehmi ľudí, ktorým sa to podarilo. A dôvod prečo začali podnikať? Často nie veľmi prekvapivý.

Proste museli. Vyhodili ich alebo začali len tak, vo svojom voľnom čase.

Je takýchto podnikateľov veľa?

Čo je to veľa? Čo je to málo? V porovnaní s čím?

Autor určil jasné kritériá, podnikatelia museli:

  • ísť za tým, čo ich baví
  • mať nízke počiatočné náklady
  • ročný príjem minimálne 50 000 dolárov
  • žiadne mimoriadne schopnosti
  • úplne odhaliť svoje finančné pomery
  • mať menej ako 5 zamestnancov

Čo poviete? Celkom splniteľné podmienky. To by ste snáď dokázali aj vy, nie?
Po prefitlrovaní potenciálnych kandidátov, týmito kritériami, mu ostalo 1500 ľudí, ktorí spĺňali minimálne 4 z týchto 6 podmienok.

Poslanie knihy

Poslaním knihy je vyrozprávať príbehy ľudí, ktorí rozbehli svoj mikrobiznis bez investícii, zamestnancov, často aj predstavy čo chcú robiť a bez akéhokoľvek reálneho biznis plánu.

Prípadové štúdie ukazujú metódu vytvárania firmy, ktorá sa už veľa krát vyplatila. Vďaka nej vybudujete niečo, čo ľudia chcú a dáte im to. Určite si kladiete otázku:

“Kde nájdem nápad na moje podnikanie?”

Kde nájsť podnikateľský nápad?

Ak budete premýšľať nasledujúcim spôsobom tak uvidíte šance na podnikanie všade okolo vás:

  • riešte neefektivity trhu
  • využívajte nové technológie alebo príležitosti
  • zorientujte sa v meniacom sa priestore
  • vyťažte čo najviac z vedľajších alebo pridružených produktov

Ďalej v knihe nájdete rady ako začať hneď teraz, ako sa začať prezentovať ešte pred spustení, ako vytvoriť lákavú ponuku a byť sám sebe vydavateľom. Plus mnohé ďalšie.

Či už sa chystáte rozbehnúť vlastné podnikanie a nemáte s tým žiadne skúsenosti alebo len tak rozmýšľate, že sa začnete venovať svojmu hobby na trošku inej úrovni, tak vám túto knihu rozhodne odporúčam.

kniha_startup_za_pakatel

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.