Home / technológie / aplikácie / ESET vydáva svoje vlajkové produkty: ESET Smart Security 8 a ESET NOD32 Antivirus 8

ESET vydáva svoje vlajkové produkty: ESET Smart Security 8 a ESET NOD32 Antivirus 8

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, dnes vydáva najnovšiu verziu svojich vlajkových bezpečnostných produktov: ESET Smart Security 8 a ESET NOD32 Antivirus 8.

Najnovšia verzia riešení obsahuje Ochranu pred botnetmi a vylepšený Exploit Blocker, zabezpečuje taktiež ochranu pred phishingom a hrozbami šíriacimi sa cez sociálne siete.

“Nové vlastnosti poskytujú používateľom ESET Smart Security 8 a ESET NOD32 Antivirus 8 vyššiu úroveň zabezpečenia, či už je to pri čítaní e-mailov, surfovaní webu alebo pri uskutočňovaní online platieb,” hovorí Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti ESET. “Sme si istí, že v kombinácii s našou oceňovanou ochranou pred škodlivým kódom, prinesú tieto vlastnosti našim zákazníkom množstvo benefitov,”

Podľa štúdií spoločnosti Cisco s názvom Cisco Annual Security Report 2014 a 2014 Midyear Security Report boli v novembri 2013 zraniteľnosti v Jave zodpovedné za 91 percent indikátorov narušenia bezpečnosti. Tieto indikátory odhaľujú správanie určitého údaja alebo softvéru, ktoré sa vymyká normálu. Nezvyčajné správanie sa prejavuje tak, že sa pokúša ovládnuť alebo exploitovať zraniteľnosti alebo chyby softvéru s cieľom prevziať kontrolu nad počítačovým systémom.

V máji 2014 boli zraniteľnosti v Jave zodpovedné už za 93 percent indikátorov narušenia bezpečnosti. V prípade programov ako Adobe Reader, Microsoft Excel a Microsoft Word išlo o tri percentá. Obe riešenia ESET Smart Security 8 a ESET NOD32 Antivirus 8 pritom chránia počítače pred týmito exploitami vďaka technológii vylepšeného Exploit Blockera.

ESET Smart Security 8 navyše obsahuje úplne novú vlastnosť – Ochranu pred botnetmi – ktorá chráni používateľov počítač pred tým, aby bol prevzatý vzdialeným útočníkom a následne použitý na škodlivú činnosť.

Štúdia 2014 Verizon Data Breach Investigation Report hovorí, že aktivita botnetov bola najrozšírenejšou škodlivou činnosťou. Zodpovedala 86 percentám všetkých škodlivých aktivít zaznamenaných v tejto správe.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.