Home / online biznis / eshop / Dve časté obavy týkajúce sa obchodovania s Áziou a ich riešenia

Dve časté obavy týkajúce sa obchodovania s Áziou a ich riešenia

Ázijský trh skrýva veľký potenciál aj pre slovenských podnikateľov. Zároveň však majú mnohí obavy začať „na vlastnú päsť“ podnikať s dodávateľmi z ázijských krajín. Predsa len, nákup tovaru na Slovensku, či v rámci EÚ je podstatne jednoduchší.

Obava z podvodníkov vydávajúcich sa za dodávateľov

Medzi časté obavy patrí aj strach z podvodníkov, ktorí sa môžu vydávať za výrobcov. Predsa len, takýchto „špekulantov“ nájdete aj u nás a v iných krajinách, pričom tie ázijské nie sú výnimkou. Ako si teda dodávateľa, s ktorým sa chystáte uzavrieť obchod, overiť?

Najlepším spôsobom je nájsť si na to spoľahlivú logistickú spoločnosť, ktorá ponúka komplexné služby v problematike dovozu z Ázie. Akreditovaní inšpektori za vás navštívia dodávateľov z Číny alebo z inej ázijskej krajiny, s ktorými máte záujem obchodovať.

Čo je náplňou takejto inšpekcie? Kontrola výrobných kapacít, spĺňania požadovaných akreditácii, ale napríklad aj kontrola spĺňania ekologických štandardov. Budete tak mať 100 % istotu, že produkty, ktoré si zakúpite, budú spĺňať všetky vaše požiadavky.

Obava z komplikácií pri colnom konaní

Obavy z podvodníkov však nie sú jediné, kvôli ktorým sa niektorí naši podnikatelia obávajú začať obchodovať s Áziou. Ako sme už spomenuli v úvode, nie je to také jednoduché ako obchodovať s dodávateľom zo Slovenska, či z niektorej krajiny EÚ.

Pre mnohých je veľkým „strašiakom“ pri dovoze z Číny clo. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, je aj v súvislosti s clom najjednoduchším riešením osloviť logistickú spoločnosť, ktorá ponúka komplexné služby v oblasti dovozu z Ázie.

Taká spoločnosť pre vás zastreší colné konanie a zároveň preverí, či vami objednávané produkty spĺňajú právne požiadavky EÚ. Samozrejme, toto preverovanie sa robí vopred, aby ste sa na colnici vyhli akýmkoľvek problémom.

Zdroj obrázka: Kalyakan / Stock.adobe.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.