Home / technológie / aplikácie / Cez VIAMO už platíme za tovar a zlužby

Cez VIAMO už platíme za tovar a zlužby

Donáškové služby, portál so zľavami, príspevky na nadácie. Cez aplikáciu Tatra banka VIAMO je už možné platiť aj obchodníkom a organizáciám. Rýchlo a jednoducho.

Približne rok po uvedení služby VIAMO môžu klienti prostredníctvom tejto aplikácie platiť aj za tovary a služby. Stačí si spustiť aktuálnu verziu aplikácie Tatra banka VIAMO a vybrať si zo zoznamu obchodníkov a nadácií, prípadne nasnímať VIAMO QR kód obchodníka. Transakciu následne stačí potvrdiť štvormiestnym PIN kódom.

V súčasnosti využíva aplikáciu Tatra banka VIAMO na vyrovnanie sa s priateľmi a známymi takmer 60 000 tisíc klientov, pričom mesačne pošlú takýmto spôsobom viac ako 500 000 eur. Priemerná posielaná suma je takmer 20 eur, pričom jej výška neustále rastie. Rozšírenie použitia na platby aj za tovary a služby zvyšuje využitie aplikácie napríklad pri donáške tovarov, keď nemáme pri sebe potrebnú hotovosť,”

vyjadrila sa Pamela Babuščáková, vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Až 89 % z opýtaných používateľov služby VIAMO sa v poslednom prieskume vyjadrilo, že by mali záujem používať VIAMO aj na platby za tovary a služby.

Výhody pre klientov:

  • pri nákupe v e-shope klienti nepotrebujú mať pri sebe platobnú kartu ani sa prihlasovať do internet bankingu a používať dodatočné zariadenia pre autorizáciu platby
  • pri dodaní tovaru prostredníctvom donáškovej služby alebo kuriéra nie je potrebné mať pri sebe hotovosť, stačí zaplatiť jednoducho cez aplikáciu Tatra banka VIAMO, vybrať si obchodníka alebo oskenovať VIAMO QR kód, ktorý je na stránkach obchodníka

Výhody pre obchodníkov:

  • okamžitý prehľad o prijatých platbách a informácia o zaplatení v čase prevzatia tovaru
  • možnosť bezhotovostnej platby a oslovenia atraktívnej skupiny používateľov, ktorá preferuje na objednávanie služieb prednostne svoj mobilný telefón
  • eliminácia práce s hotovosťou

Výhody pre nadácie:

  • jednoduché venovanie prostriedkov zo strany darcu
  • rýchly príspevok na dobrú vec priamo z prostredia mobilného telefónu

V úvodnej fáze je možné platiť za donášku jedla spoločnosti Ham.sk, za nákupy na www.zlavadna.sk, dobiť si kredit na ISIC kartu Ekonomickej univerzity v Bratislave, prispievať na Nadácia Tatra banky, UNICEF, Kvapka nádeje, Nadácia Pontis, Magna Deti v núdzi, Plamienok, Liga proti rakovine, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a ďalšie. Zoznam obchodníkov a organizácií sa bude ďalej postupne rozširovať.

Aplikácia Tatra banka VIAMO je dostupná v aplikačných obchodoch pre operačné systémy iOS a Android. V priebehu jesene bude dostupná aj verzia pre operačný systém Windows Phone. Na realizáciu platieb ju môžu využívať klienti s bežným účtom v Tatra banke, prijímať platby môžu klienti s bežným účtom v ktorejkoľvek slovenskej banke používajúci slovenské telefónne číslo.

Aktuálny denný a transakčný limit pre VIAMO platbu v Tatra banke je 150 eur, od 15. 10. 2014 banka zvyšuje tento limit na 200 eur.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.