Home / PR / Ako ušetriť čas aj peniaze v začiatkoch podnikania

Ako ušetriť čas aj peniaze v začiatkoch podnikania

Začať podnikať a byť úspešný nie je iba o tom, že dostanete originálny nápad a automaticky budete mať úspech. Je to podobné ako v športe – 20 % z úspechu je talent a zvyšných 80 % je tvrdá drina, práca na sebe, nezlomnosť a chuť sa neustále zlepšovať.

A hneď na začiatku, keď sa rozhodnete pre založenie svojej novej spoločnosti, na vás čaká prvá náročná prekážka. V niektorých krajinách, ako Estónsko, ju hravo preskočíte vďaka internetu, ale na Slovensku vám to zaberie dva týždne. O čo ide?

Zakladanie spoločnosti

Ak si chcete založiť spoločnosť na Slovensku, pripravte sa na približne dva týždne behania po úradoch, vyplňovania formulárov, podávania žiadostí a krásnej byrokracie. Ibaže by ste chceli využiť služby externej firmy, ktorá spoločnosť za vás založí.

Všetko budete mať bez starostí a zbytočného nervovania sa. Má to však jednu nevýhodu – taktiež musíte čakať dva týždne. Ak však nemáte času nazvyš a bojíte sa, že by vás mohol s vaším nápadom niekto predbehnúť, existuje spôsob, ako získať firmu a začať podnikať už do 24 hodín.

Ready made spoločnosti

Na tento problém sú odpoveďou ready made spoločnosti. Čo to je? Sú to také spoločnosti, ktoré boli založené s úmyslom ďalšieho predaja práve v prípadoch, keď niekto potrebuje mať firmu do 24 hodín.

Ready made spoločnosti nemajú žiadnu obchodnú históriu, sú „nepoškvrnené“ podnikateľskou činnosťou a po ich kúpe a podpísaní potrebných dokumentov, môžete začať podnikať už do 24 hodín. A to je už poriadna úspora času oproti 2 týždňom.

Ušetrite peniaze

Výrazným výdavkom pre mnohých podnikateľov je prenájom kancelárskych priestorov. Nepotrebujete ich, lebo pracujete z domu či v teréne, no kanceláriu si prenajímate, aby ste mali adresu, ktorú používate ako sídlo svojej spoločnosti?

Skúste virtuálne sídlo firmy, ktoré vám pomôže ušetriť stovky eur. Už od 13 eur/mesačne získate adresu, ktorú použijete ako sídlo svojej spoločnosti a k tomu služby ako preberanie pošty či informovanie o tejto zásielke mailom alebo SMS. Lebo šetriť čas a peniaze sa oplatí.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.