Home / technológie / cloud / Spoločnosť Microsoft ohlásila bezplatné online úložisko dát OneDrive

Spoločnosť Microsoft ohlásila bezplatné online úložisko dát OneDrive

Spoločnosť Microsoft dnes oznámila globálnu dostupnosť bezplatného online úložiska dát OneDrive. Služba, doteraz známa ako SkyDrive, ponúkne používateľom jednotné online miesto na ukladanie fotografií, videí a dokumentov, s vylepšenými funkciami.

OneDrive ponúka celý rad nových funkcií, vrátane vylepšeného zdieľania videí a novo aktualizovaných aplikácií pre Windows Phone, iOS, Android a Xbox.

Pri príležitosti spustenia OneDrive poskytne Microsoft 100 000 zákazníkom navyše ďalších 100 GB bezplatného úložného priestoru na jeden rok.

Keď niekto vezme svoj telefón, tablet alebo iné zariadenie, chce mať okamžitý prístup ku všetkým svojim obľúbeným fotografiám a dokumentom,

povedal Chris Jones, viceprezident spoločnosti Microsoft pre oblasť OS Services.

S OneDrive sa zameriavame práve na túto potrebu. Bude implementovaná priamo do všetkých najnovších Microsoft zariadení a služieb – od Xboxu, cez Windows Phone, Windows 8.1 až po Office. Dostupná je aj cez webové rozhranie a naprieč všetkými platformami, vrátane iOS a Android. Fotografie, videá a súbory tak budú bezpečí a dostupné vždy, keď ich potrebujete.

Medzi nové funkcie OneDrive patrí automatické zálohovanie fotoaparátu v Android mobilných telefónoch, ktoré umožňuje používateľom prenos fotografií z Android telefónu do iných zariadení jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. 

Rovnako ponúkne aj funkciu konvertovania formátov videí tak, že ukladanie, prezeranie a zdieľanie bude rovnako jednoduché, ako pri fotografiách.

OneDrive je dostupný bezplatne až do kapacity 7 GB úložného priestoru, ktorá predstavuje priestor napr. na uloženie približne 7 000 fotografií. Pri vyšších nárokoch na úložný priestor majú používatelia možnosť zakúpiť si úložisko vo veľkosti 50, 100 alebo 200 GB. Existujúci používatelia budú môcť využiť svoje pôvodné prihlasovacie údaje zo služby SkyDrive a pristupovať k súborom na OneDrive.

Okrem toho môžu existujúci používatelia, ktorí pozvú priateľov k využívaniu služby, získať až 5 GB dodatočného voľného priestoru (v krokoch po 500 MB). Používatelia môžu tiež získať 3 GB dodatočného bezplatného úložného priestoru na využitie funkcie zálohovania fotoaparátu, celkovo teda až 15 GB zadarmo. Pre viac informácií o OneDrive navštívte OneDrive.com.

zdroj: Microsoft.sk

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.