Home / online biznis / eshop / Aký spôsob prepravy bude vhodný pre vašu firmu?

Aký spôsob prepravy bude vhodný pre vašu firmu?

Úspech podnikania závisí od viacerých faktorov. Závisí nielen od kvality výrobkov, ich dostupnosti, ale aj od toho, ako rýchlo sú distribuované, buď k odberateľom, alebo priamo k zákazníkovi.

Ak podnikáte, alebo začínate podnikať, viete, aký spôsob prepravy bude pre vás vhodný?

Námorná (riečna) preprava

Ak by sme mali určiť najstarší spôsob prepravy, tak by to bola práve námorná preprava. Námorná a riečna preprava tovaru je ale aj dnes veľmi obľúbeným spôsobom prepravy.

Za tie roky sa výrazne zdokonalila, zefektívnila a nie je považovaná za zastaralý spôsob prepravy.

Pri tomto spôsobe prepravy máte istotu, že vám zaistí bezpečný a zároveň spoľahlivý presun tovaru na veľké vzdialenosti.

Ak potrebujete doviezť tovar do vzdialených krajín, práve námorná a riečna preprava vám to vedia zabezpečiť. Navyše tento spôsob prepravy je považovaný za veľmi lacný, čo ocenia mnohé firmy, ktoré potrebujú exportovať veľké množstvo tovaru, aj nadrozmerného tovaru.

V prípade, že potrebujete previezť nebezpečný materiál, práve námorná a riečna preprava to umožňujú. Poskytovanie služieb pre nadmerné kontajnerové náklady je len bonus.

Letecká preprava

Veľmi využívaný spôsob prepravy. Práve tento spôsob prepravy tovaru využívajú firmy, ktoré expandujú aj na druhé kontinenty.

Výhodou bezpečnej leteckej prepravy je aj možnosť prepravovať tovar, ktorý podlieha rýchlej skaze. Ide predovšetkým o potraviny, ktoré by napríklad námornou prepravou nemuseli vydržať.

Preprava tovaru by mala byť rýchla a bezpečná a to tento spôsob prepravy spĺňa do bodky.

Letecká preprava sprístupní vzdialený trh, poskytuje globálne pokrytie a dokonca je možné prostredníctvom nej prepravovať aj živé zvieratá.

Okrem leteckej a námornej (riečnej) prepravy máte možnosť využívať kamiónovú prepravu.

Tú vám odporúčame hlavne, ak plánujete prepravovať tovar v rámci krajiny, či do okolitých krajín.

  • Zdroj obrázka: Aun Photographer / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.