Home / online biznis / Ako vyzerá moderná web stránka

Ako vyzerá moderná web stránka

Internet a sociálne siete teraz diktujú reklamnému svetu a do úzadia tlačia klasické formy reklamy ako bilboardy či televízne spoty.

Aj preto je vytvorenie kvalitnej web stránky dôležité, pretože relatívne za málo peňazí môžete hrať muziku, ktorú si ľudia obľúbia. Na to, aby sa stala vaša hudba medzi ľuďmi obľúbená, musíte splniť niekoľko zásadných a základných kritérií.

Ktoré to sú?

Prvý dojem je dôležitý

Na prvom dojme záleží a má veľkú moc. Nie je to kvôli tomu, že by sme boli všetci povrchní, skôr je to o tom, že netušíme, akú silu má naše podvedomie.

Keby niekto pred vás postavil dvoch ľudí, ktorých vôbec nepoznáte a nemajú možnosť vám o sebe povedať ani jednu vetu a povedal vám

„vyberte si jedného, s ktorým pôjdete na rande“.

Ktorého si vyberiete? Logicky toho, ktorý sa vám bude viac páčiť a bude vám sympatickejší. A takto funguje aj prvý dojem vašej stránky – ak máte pekný webdizajn, dokážete návštevníka už len kvôli vizuálu zaujať. To však nestačí. Čo ďalej ešte musíte urobiť?

Pridajte obsah

Tu platí opäť to isté, ako v medziľudských vzťahoch. Keď je stránka pekná, no je prázdna, nenájdete na nej nič zaujímavé a nepovie vám nič, čo by vám pomohlo, rozosmialo alebo posunulo vpred, nevrátite sa k nej. Presne tak, ako už nebude druhé rande s človekom, ktorý je síce pekný, no prázdny.

Preto pri tvorbe web stránok myslite aj na kvalitný obsah. Lebo pekný webdizajn návštevníkov zaujme a kvalitný obsah ich na stránke udrží. Spolupráca týchto dvoch je dôležitá.

Ako na kvalitný obsah

Netvorte obsah iba preto, že je to dobré kvôli SEO a ľudia to od vás čakajú. Tvorte obsah preto, že ste presvedčený o tom, že návštevníkom vášho webu môže pomôcť, rozšíriť im obzory alebo im bude užitočný iným spôsobom.

Základom však je, aby bol obsah zadarmo, bol spracovaný pútavo a od návštevníkov nechcel nič na oplátku. Pokojne sa podeľte o kúsok svojho know-how, návštevníci vám to vrátia sami späť.

Ako? Je veľká pravdepodobnosť, že sa stanú vašimi zákazníkmi alebo o vás povedia aspoň svojim známym. A to sa oplatí.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.