Home / online biznis / Pokročilé spôsoby, ako na internete zarobiť

Pokročilé spôsoby, ako na internete zarobiť

Na internete sa dá poctivo zarobiť rôznymi spôsobmi. Už dávno to nie je len vyplňovanie ankiet.

Skúste jeden z týchto netradičných spôsobov, ako na internete zarobiť.

1. Obchodovanie s doménami

Kúpa domény je v dnešnej dobe veľmi lacná záležitosť. Spoločnosti poskytujúce hosting ponúkajú predaj domén za pár korún. Ak nájdete nejakú dobrú domény, o ktorú by mohol mať v budúcnosti niekto záujem, môžete si ju zakúpiť ako investíciu.

Keď na nej vytvoríte jednoduchý web a niekoľko spätných odkazov, môžete ju za rok či dva predať za omnoho vyššiu cenu.

2. Spustenie podcastu

Podcasty sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi. Už aj Spotify spomína podcasty ako jeden zo svojich hlavných ťahákov.

Ak sa radi rozprávate so zaujímavými ľuďmi, môžete porozmýšľať nad tým, či by nebolo dobré vytvoriť si vlastný podcast. Môžete tam diskutovať o témach, ktoré vás zaujímajú a ak to budete robiť dobre, čoskoro získate vlastných poslucháčov.

Čím viac poslucháčov budete mať, tým väčšie čiastky budete inkasovať za reklamu vo svojom podcaste.

3. Ako zarobiť na internete cez vlastný eshop

Zriadenie vlastného eshopu je ďalším z obľúbených spôsobov, ako zarobiť na internete.

V dnešnej dobe je založenie eshopu rovnako jednoduché ako založenie blogu. Existujú firmy, ktoré ponúkajú hotové eshopy, pripravené na predaj.

Môžete na nich začať predávať svoje vlastné výrobky (ak sa napríklad venujete nejakému remeslu) alebo predávať cudzie výrobky.

Veľa ľudí zbohatlo na predaji cez dropshipping. Stačí sa napojiť na distribučné systémy, cez ktoré si môžete svoj eshop naplniť produktami, ktoré ani nevlastníte. Keď niekto urobí objednávku, vy posuniete údaje distribútorovi a on sa postará o jej vybavenie. Vám potom príde čistá marža.

Tento typ online biznisu nie je ľahký, pretože trh je dosť presýtený. Preto je ešte pred začatím dôležité dobre si to premyslieť. Skúste si napríklad odpovedať na nasledovné otázky:

  • Existuje odvetvie alebo cieľová skupina zákazníkov, kde ešte nie je zabehnutá konkurencia?
  • Bude toto odvetvie v budúcnosti rásť?
  • Aká sa dá v takom odvetví dosiahnuť marža po odpočítaní výroby, poštovného, skladného, prípadne ďalších nákladov?

Keď nájdete odvetvie s uspokojivými odpoveďami, založenie eshopu môže byť správna voľba.

7. Staňte sa webovým vývojárom

Ak máte blízko k technológiám, zamyslite sa nad tým, či nechcete niekomu pomôcť s tvorbou internetových stránok. Možno práve to môže byť vašim spôsobom, ako zarobiť na internete a stať sa freelancerom.

Stačí poznať správne technológie a jednoduché programovacie jazyky, ako CSS a HTML. Naučenie sa týchto vecí nemusí byť otázkou vysokoškolského štúdia. Stačí vám prečítať si návody na internete a pozrieť si zo dva online kurzy.

18. Staňte sa grafickým dizajnérom

Ak máte miesto programovania radšej estetické veci, potom je možno pre vás lepšia kariéra grafického dizajnéra. Sústreďte svoju koncentráciu na naučenie programov ako Photoshop alebo Illustrator a čoskoro budete môcť ponúkať svoje služby na internete.

Už poznáte aj netradičné spôsoby, ako zarobiť na internete

Najdôležitejšie zo všetkého je robiť niečo, čo vás baví. Ak nájdete spojenie medzi prácou a záľubou, budete mať oveľa viac chuti pracovať a tým pádom si aj zvýšite príjem.

Vždy sa snažte odviesť dobrú prácu a potom o plácu nebudete mať núdzu.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.