Home / online biznis / 6 užitočných tipov na hľadanie IT talentov

6 užitočných tipov na hľadanie IT talentov

Možno ste zistili, že ak iba nahodíte pracovný inzerát na pracovné portály, ITčkári sa veľmi nehrnú. Posielame pár tipov, ako sa dostať do ich pozornosti.

1. Projekty a tím

Vžite sa do pozície človeka, ktorý sa dokáže vďaka svojim schopnostiam zamestnať doslova do 48 hodín – peniaze nehrajú až takú veľkú rolu. Oveľa väčšiu presviedčaciu silu má to, čo bude naozaj robiť – a s akými ľuďmi. Namiesto vypisovania, aké konkrétne požiadavky by mal kandidát spĺňať, skúste zaujať konkrétnym projektom, predstavte budúcich kolegov. Hlavne zaujmite.

image00

2. Facebook komunity

Postnúť inzerát na firemný profil a čakať? Môže fungovať, ak máte relevantnú fanbase prípadne viete čarovať so zacielením inzerátu. A práve o cielení to celé je. Kde sa zdržujú ITčkári na Facebooku? V InHiro sme dali dokopy tajnú excelovskú tabuľku s odkazmi na Facebook stránky a skupiny. Neváhajte do nej pridať svoje tipy :)

image05

PS: Pri oslovovaní je dôležité rešpektovať pravidlá skupín. Ak nie ste ITčkár, nie je dobré pchať sa do komunity, kde nepatríte. Poproste radšej svojho IT kolegu alebo kolegyňu, nech to tam za vás postne vo svojom mene a štýle.

3. Pinterest na talenty

Tak nejako funguje InHiro Chrome plugin, vďaka ktorému si môžete ukladať profily talentov bez ručného prepisovania – jedným klikom priamo z Linkedinu. Čoskoro pribudne Github, ďalšie sociálne siete a navyše aj gamifikačné mechaniky na motiváciu celého tímu. Je sa na čo tešiť.

image02

4. Github a Stackoverflow

Sociálne siete sú novodobé životopisy – o to viac to platí pri špecializovaných sociálnych sieťach, kde môžu ITčkári zdieľať svoje vedomosti a práce. Ak vás zaujíma, ako hľadať talenty na Githube, odporúčame tento článok vzdelávacej platformy pre recruiterov –  Social talent.

image01

5. Vaši vlastní zamestnanci

Spolužiaci z výšky, bývalí kolegovia a kamaráti vašich súčasných zamestnancov – toto sú kruhy, v ktorých sa oplatí hľadať. No vstupenku do nich majú práve vaši zamestnanci.

image03

6. Mapa pre recruiterov

Keď sa neviete zorientovať, pomôže mapa. To platí aj pri recruitingu. My sme vám jednu pripravili. Je voľne stiahnuteľná vo forme pekného plagátu, ktorý poteší nielen vaše HR oddelenie :)

image04

Rada na záver:

Namiesto hľadania hotových ľudí sa niekedy oplatí investovať do mentoringu a svoj ideálny talent si vychovať. Od klientov InHiro máme informácie, že hranica, kedy sa ITčkári zamestnávajú, sa posúva stále viac do nižších ročníkov VŠ. Po skončení školy tak do firiem nastupujú na full-time pozície ako seniori.

Verím, že vás tento blog inšpiroval. Ak vás téma recruitingu zaujíma, prečítajte si aj: Prečo neviete nájsť správnych ľudí

  • autor článku: Mirka Biel
  • zdroj: websupport.sk blog
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.