Home / online biznis / eshop / 4 spôsoby, ako ušetriť pri nakupovaní oblečenia

4 spôsoby, ako ušetriť pri nakupovaní oblečenia

Priemerná domácnosť minie okolo 2 % svojho rodinného rozpočtu na oblečenie. Rozhodne to nie je najväčšia položka, stále je to však niekoľko stoviek eur, ktoré by sa dali využiť aj niekde inde. Možno si myslíte, že jediné čo treba, je nenakupovať toľko oblečenia.

Avšak oblečenie sa rýchlo vynosí alebo vyjde z módy, pričom práca alebo iné spoločenské udalosti si od nás vyžadujú, aby sme investovali do nášho šatníka.

Pribranie alebo schudnutie na váhe, poprípade obliekanie detí sú taktiež výzvy. Je však niekoľko spôsobov, ako ušetriť na oblečení tým, že si udržíme veci, ktoré milujeme dlhšie a taktiež minieme menej na nové oblečenie.

Nakupujte kvalitnejšie oblečenie

Minúť viac peňazí na oblečenie? Áno, spočiatku bude investícia vyššia, získate však lepšiu hodnotu z kvalitnejšieho oblečenia, ktoré vám bude pasovať a vydrží dlhšie, než „fast-food“ prístup k nakupovaniu nových vecí každý rok.

Nakupujte v správnom čase

Načasujte svoje nakupovanie v správny čas a ušetríte desiatky eur pri svojich výdavkoch. Vo všeobecnosti platí, že pri nakupovaní mimo sezóny získate lepšie ponuky, než pri nákupe toho, čo je v súčasnosti v móde. Rovnaké dámske botasky môžu stáť o niečo menej o týždeň neskôr, ako v súčasnosti.

Starajte sa o svoje oblečenie lepšie

Je smutné, keď dámske tričká, ktoré ste prednedávnom kúpili,po vybraní zo šatníka zrazu deravé. Ochráňte oblečenie, ktoré zbožňujete a kúpte si napr. vákuové vrecia. Taktiež zachovajte svoje obľúbené oblečenie dlhšie vďaka tomu, že ho budete lepšie umývať a skladať. 

Vyberte si, či si kúpite časť alebo celú súpravu

Stáva sa to každému. Vidíte kúsok oblečenia v obchode a pokúša vás jeho kúpa. Predtým, než však uskutočníte impulzívny nákup, mali by ste sa uistiť, či ho budete aj v skutočnosti nosiť. Také dámske mikiny určite využijete častejšie, než kostým.

Pamätajte na základné pravidlo, kedy 80 % vášho šatníka by malo byť každodenné oblečenia, teda základy, ktoré potrebujete každý deň. Pokiaľ väčšinu svojho šatníka nevyužívate na týždennej báze, mali by ste pouvažovať o znížení svojich výdavkov.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.