Home / PR / Prečo podnikať z virtuálneho sídla

Prečo podnikať z virtuálneho sídla

Podnikanie sa v poslednej dobe u nás čoraz viac rozširuje. Už sa nejedná len o klasické obchody či prevádzky, ale aj o internetové obchody ponúkajúce rôzne produkty či služby. Každú firmu však spája jedno, pri svojom vzniku musí nahlásiť sídlo, ktoré bude uvádzané na všetkých oficiálnych dokumentoch a rovnako aj v Obchodnom registri SR.

Hneď pri zakladaní firmy by ste si ako každý začínajúci podnikateľ mali položiť otázku, čo pre Vás sídlo firmy bude predstavovať. Ak k výkonu svojho budúceho podnikania potrebujete kanceláriu, často padne voľba v prvom rade na trvalé bydlisko. Ak však nedisponujete dostatočným priestorom, v blízkej dobe to môže pre vás predstavovať čoraz väčší problém.

Ďalšou možnosťou je samozrejme prenájom kancelárií. Rovnako ako pri nehnuteľnostiach platí, že miesto je to, čo rozhodne o cene. V závislosti od neho sa prenájom totiž často šplhá poriadne vysoko, čo sa odrazí vo vašich mesačných výdavkoch. Keď ich prirátate k nevyhnutným výdavkom za energie či príslušenstvo, ľahko sa môžete ocitnúť v strate.

Ak je však pre vás sídlo len druhoradou záležitosťou, mohlo by byť pre vás riešením virtuálne sídlo. Jedná sa o sídlo, ktoré si objednáte u špecializovanej spoločnosti. Na tejto adrese nemusíte mať svoje kancelárske priestory, ktoré častokrát začínajúci podnikateľ podnikajúci z pohodlia svojho domu nepotrebuje. Táto adresa je nevyhnutná len pre potreby Obchodného registra a korešpondenciu.

Spoločnosti poskytujúce tieto virtuálne sídla totiž častokrát ponúkajú aj službu preposielania korešpondencie na vami zadanú adresu raz, či aj viackrát do mesiaca. Ďalšou z výhod je, že majiteľom tohto virtuálneho sídla býva spoločnosť, ktorá ho na tieto účely prenajíma, a teda sa nemusíte obávať nepredvídaných zmien v dôsledku vypovedania zmluvy vlastníkom budovy. Vaša virtuálna adresa bude potom slúžiť ako údaj pre Obchodný register pri zakladaní vašej novej firmy, alebo pri dodatočnej zmene sídla v už fungujúcej firme.

Najzaujímavejším údajom však pre väčšinu podnikateľov býva cena. Tá sa odvíja od konkrétnej adresy, ktorú si zvolíte. V ponuke býva zväčša niekoľko rôznych adries v rôznych mesačných tarifách, takže si vyberie naozaj každý. Na cenu má samozrejme vplyv aj výber služieb, ktoré chcete využívať.

V ponuke stránky MojeSidlo.sk nájdete napríklad možnosti preposielania korešpondencie na adresy v rámci EÚ, e-mailové či SMS notifikácie o príchodzej pošte, či skenovanie písomností doručených na adresu vášho virtuálneho sídla. Samozrejmosťou je, že všetky služby sú expresné, bez žiadneho vážneho zdržania.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.