Home / PR / Topte ekologicky

Topte ekologicky

Topiaca sezóna pomaly končí, ale ani sa nenazdáme a už tu bude zas. S chladným počasím prichádza aj otázka ohľadom topenia. Aký materiál je na topenie najvhodnejší? Drevo pomaly odchádza do ústrania a nahradzujú ho nové možnosti, akými sú práve pelety či brikety.

Čo sú pelety?

Obvykle ide o malý, zlisovaný kúsok hmoty najčastejšie valcovitého tvaru. Drevené pelety sa vyrábajú lisovaním dreva v tvarovacích lisoch.

Materiál je pod tlakom a je pretlačovaný skrz kruhové otvory, ktoré pelety vytvarujú. Počas lisovania sa do peliet nepridávajú žiadne prísady, pretože celulóza, ktorú drevo obsahuje, sa pri vysokej teplote stáva lepivou a nahradí tak lepidlo.

5 dôvodov, prečo si na topenie vybrať práve pelety

1. Uchránite životné prostredie

Životnému prostrediu pomôžete nielen vďaka minimu emisií, ktoré pelety produkujú, ale aj preto, že ide o spracovaný drevený odpad. Efekt ochrany je teda až dvojnásobný.

2. Skladovateľnosť

Pelety sú skladné a navyše veľa nevážia. Práve preto s nimi môžete ľahko manipulovať.

3. Výhodné vytápanie

Pelety produkujú nízku mieru popola, majú vysokú výhrevnosť a môžete ich používať na všetky peletové kotly, kozuby a kotly s automatickým podávaním peliet.

4. Nemusíte kotol obsluhovať

Ak máte peletový kotol, jedine, čo musíte urobiť je občas doplniť zásobník peliet a vybrať popol. Nemusíte teda do kotla neustále prikladať, kotol sa o to postará za vás.

5. Ekonomická výhodnosť

Vytápanie s peletami je každopádne lacnejšie ako vytápanie na plyn či elektrinu a to až o celú jednu tretinu. Navyše cena v priebehu roka kolíše, preto sa vám oplatí nakúpiť zásobu peliet v lete, kedy sú ceny najnižšie.

Skvelou alternatívou je ekohrášok

Vysoko výhrevné čierne uhlie je veľmi kvalitnou sortou, ktorá bola starostlivo vybraná a pretriedená a v kotloch s automatickými podávačmi teda zažiari.

Obsahuje veľmi nízky obsah síry, vyniká skvelým spaľovaním a nezanecháva skoro žiaden popol, práve preto je uhlie označované ako ekohrášok.

Vyskúšajte nový spôsob vytápania. Nielenže odľahčite svoju peňaženku, ale aj zaspávať sa vám budes čistejším svedomím. Nebudete totiž škodiť životnému prostrediu.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.