Home / technológie / startup / Slovensko-ruský startup Mishiko predstavuje svoje prvé riešenie – inteligentný obojok pre psov

Slovensko-ruský startup Mishiko predstavuje svoje prvé riešenie – inteligentný obojok pre psov

Startup Mishiko, zaoberajúci sa vývojom zariadení v oblasti Internetu vecí (IoT), dnes oznámil zahájenie predaja prvého z nich – inteligentného obojku pre psov.

Projekt, ktorý od roku 2015 prilákal investície zo strany privátnych ruských investorov a slovenského investičného fondu Sitno Holding vo výške 2 milióny USD, uvádza obojok na slovenský, český a ruský trh v rovnakom čase.

Mishiko je medzinárodný projekt, ktorý vyvinul univerzálnu platformu IoT ako základ pre vlastné prémiové zariadenia, ale aj pre vývojárov tretích strán.

Prvým riešením je práve Mishiko inteligentný obojok pre psov

Ten sa pripojí k telefónu cez mobilnú aplikáciu a monitoruje nielen aktuálnu pozíciu, ale aj zdravotný stav psa.

Obojok má dva hlavné ciele: neustále sledovať psa cez GPS a pomôcť zvieraťu v boji proti obezite.

Zatiaľ čo podľa dostupných štatistík sa približne 14 % domácich psov zatúla a takmer žiadny z nich sa už domov nevráti, nadváhou trpí až 40 % (zdroj: ASPCA, APOP). A tento trend má bohužiaľ stúpajúcu tendenciu.

inteligentný obojok pre psov

Matúš Horák, riaditeľ Mishiko EU a nadšený psičkár, vysvetľuje:

Pri vývoji inteligentného obojku sme spolupracovali s celým radom psích klubov a chovateľov a využili sme ich odborné znalosti. Potvrdili nám, že nadváha psov je vážny problém. Rozhodli sme sa preto urobiť šikovnú pomôcku, ktorá kombinuje fitness sledovanie, GPS a sociálne siete pre chovateľov v štýlovej aplikácii pre smartfón.

Mishiko je malé zariadenie v hliníkovom vodotesnom puzdre, ktoré sa pripevní k obojku psa a pripojí k telefónu cez mobilné aplikácie. K dispozícii je pre systémy iOS a Android. GPS modul sleduje polohu domáceho maznáčika s presnosťou 10 – 20 metrov.

Jeho fyzická aktivita je analyzovaná pomocou vstavaného akcelerometra. Prístroj ju zároveň vyhodnocuje na základe jeho plemena, hmotnosti a veku. Majiteľ dostane informácie o aktivite v bodoch, ktoré sú vypočítané podľa osobitného vzorca.

V závislosti na tom, či pes bežal, ležal, alebo pomaly chodil, sa bude počet bodov líšiť. Aplikácia tak pomôže predvídať potrebu výživy a kondičného cvičenia pre psa.

Malý rozmer cca 50×22 mm a nízka hmotnosť (40 g), ako aj univerzálny držiak, umožňujú využiť zariadenie pre psov akéhokoľvek plemena a pripnutie na takmer všetky druhy obojkov.

Mishiko nemá tlačidlá: bezdrôtová nabíjacia stanica umožňuje nabíjanie aj cez obojok. Zariadenie sa automaticky aktivuje po jemnom zatrasení.

inteligentný obojok pre psov

Nespornou výhodou je globálna SIM karta: majiteľ obojku má zabezpečený neobmedzený dátový paušál pre 170 krajín sveta.

Pre majiteľov pripravujeme aj integráciu so sociálnymi sieťami. Cez mobilnú aplikáciu budú mať napríklad možnosť vyhľadať majiteľov psov v okolí, stretnúť sa s nimi a chodiť spoločne na prechádzky, využívať špeciálny psí kalendár, či zapájať sa do rôznych aktivít,

dopĺňa Horák.

Projekt Mishiko, pôvodne založený Ekaterinou Sedininou ako spin-off jej hlavného telekomunikačného biznisu, vznikol v roku 2015.

Od tej doby získal viac než 2 milióny USD od ruských investorov a slovenskej investičnej skupiny Sitno Holding.

„Mishiko obojok je naše prvé zariadenie z rady IoT riešení, ktoré plánujeme spustiť spoločne s európskymi partnermi,“

vysvetľuje Sedinina, spoluzakladateľka a predsedníčka predstavenstva Mishiko.

„Je súčasťou rozsiahleho projektu, ktorý nám umožní rýchle zavádzanie nových produktov, rovnako ako poskytnúť IoT platformu pre vývoj riešení tým spoločnostiam, ktoré o ňu prejavia záujem.”

Mishiko obojok prichádza v týchto dňoch na slovenský, český a ruský trh. Zakúpiť sa dá zatiaľ výhradne on-line na www.mishiko.net.

V blízkej budúcnosti plánuje Mishiko expandovať nielen v Európe, ale aj do USA, kde vidí veľký potenciál.

inteligentný obojok pre psov

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.