Home / online biznis / eshop / Spustili ste eshop a zákazníci naň akosi neklikajú? Pomôže Google

Spustili ste eshop a zákazníci naň akosi neklikajú? Pomôže Google

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že sa budete živiť predajom nejakých produktov a zvažovali ste, či začať s kamennou predajňou, alebo eshopom, prípadne vstúpiť na obidva tieto „fronty“ naraz, najjednoduchšia možnosť sa vám zrejme javila práve eshop. A určite nie ste jediný.

O vašom eshope sa zákazníci musia dozvedieť

Predávať tovar cez eshop vyzerá naozaj jednoducho. Necháte si vytvoriť eshop, sklad tovaru si môžete spraviť kľudne aj v garáži (aspoň pokiaľ toho nebudete mať veľa) a potom už len čakať na objednávky.

Lenže tie akosi nechodia. Kde to viazne? Odpoveď je jednoduchá, o vašom novom eshope nikto nevie. A ak chcete dosahovať aj nejaký zisk, potrebujete túto nepríjemnú skutočnosť zmeniť. Ako?

Odpoveď sa skrýva v slovnom spojení eshop marketing. Áno, bez dobrého marketingu to nepôjde.

Aká platforma je ideálna pre propagáciu eshopu? Skúste sa zamyslieť nad tým ako nakupujete tovar cez internet vy.

Buď už dopredu viete, odkiaľ budete chcieť daný produkt objednať, alebo použijete najpopulárnejší internetový vyhľadávač, Google.

Nie je to len o výsledkoch vyhľadávaní

Áno, efektívna reklama Google je odpoveďou na to ako prilákať na váš eshop viac ľudí, z ktorých sa stane viac platiacich zákazníkov. Spôsobov, akými sa dá robiť reklama na Googli, je niekoľko a každý vám dokáže priniesť zákazníkov.

Samozrejmosťou je reklama vo výsledkoch vyhľadávania. Tu platí jednoduché pravidlo, čím ste vyššie, tým je to pre vás lepšie. Taktiež to môžete vypozorovať na svojom správaní, keď niečo cez Google hľadáte.

Určite si pozriete maximálne odkazy na prvej strane a ak je na nich to, čo hľadáte, ďalej ani nejdete. A niekedy neprídete ani na koniec tej prvej strany.

Výsledky vyhľadávania však zďaleka nie sú všetko. Google ponúka aj možnosti bannerovej reklamy, ktorá je pomerne lacná, minimálne oproti minulosti.

Alebo môžete využiť celkom mladú službu Google shopping ads, ktorá dokáže vašim zákazníkom skrátiť čas nákupu na minimum.


Zdroj obrázka: Dragon Images / Shutterstock.com

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.