Home / online biznis / eshop / Prečo sa oplatí spĺňať normu ISO 9001?

Prečo sa oplatí spĺňať normu ISO 9001?

Nech začínate podnikať alebo už podnikáte v akejkoľvek oblasti, konkurenciu máte určite veľkú. Neberte to len ako zlú vec. Konkurencia vás predsa „ťahá“ za neustálym zlepšovaním svojich produktov, či služieb.

Zákazníci si to všimnú

Možnosť, ako zlepšiť svoj biznis však treba využiť, nech sa objaví v akejkoľvek podobe. Napríklad aj v podobe medzinárodnej ISO 9001 normy. Jej spĺňaním získate rovnomenný certifikát, ktorý sa zvykne nazývať aj certifikát kvality.

Jeho získaním dáte všetkým potenciálnym zákazníkom najavo, že kvalita vo vašej firme nie je len prázdnym pojmom, ale všetky procesy a postupy sú prispôsobené tomu, aby bol ich výsledkom kvalitný produkt.

A nebojte sa, zákazníci si takéto veci všímajú, takže spĺňanie certifikátu ISO 9001 vám môže priniesť nových zákazníkov a nové obchodné príležitosti.

Väčšia spokojnosť zákazníkov, spokojnejší zamestnanci a lepšia firma

Mimochodom aj pre vstup do niektorých lukratívnejších výberových konaní je potrebné spĺňať rôzne ISO normy. Takže ak máte možnosť takýmto spôsobom certifikovať svoju firmu, ani trochu neváhajte.

Vráťme sa však ešte k spomínanej norme ISO 9001. Ide o najžiadanejší ISO certifikát a ako sme už spomínali, „točí“ sa okolo kvality. V centre pozornosti tejto normy je spokojnosť zákazníka a naplnenie jeho požiadaviek v stanovených termínoch.

Firma, ktorá dokáže včas plniť zákazníkove požiadavky k jeho spokojnosti, môže počítať s tým, že takýto zákazník sa k nej vráti a ešte bude ďalej podávať dobré referencie. Manažovanie kvality však nie je „len“ o zákazníkoch, ale aj o motivovaných a vďaka tomu spoľahlivých zamestnancoch.

Trvalým zlepšovaním, ktorého súčasťou je aj analyzovanie rizík, sa znižuje aj počet reklamácií a chybných produktov. To zlepšuje konkurencieschopnosť, ktorá zase vedie k rozširovaniu produktov, či služieb firmy medzi ľudí a budovaniu pozitívneho imidžu firmy.


  • Zdroj obrázka: Photon photo / Shutterstock.com
Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.