Home / SEO / Prečo používať skracovač linkov

Prečo používať skracovač linkov

Poznáte skracovače linkov? Používate ich? Ktoré sú vaše obľúbené?

Ako ste už, pravdepodobne správne, uhádli dnes sa budeme venovať skracovačom URL adries (to čo zadáte hore, do vyhľadávača, aby vám otvorilo webovú stránku).

Povieme si dva hlavné dôvody prečo používať skracovať linkov. Poďme rovnko k veci.

 

1. Skrátená adresa sa ľahšie zapamätá

Pripravujete konferenciu a chcete prepojiť vašu online a offline propagáciu? Keby ste na plagát dali adresu udalosti,tak si ho “asi” veľa ľudí nezapamätá

http://www.facebook.com/events/211070135760132/?ref=ts&fref=ts

Vy prídete o skvelú príležitosť naťahať fanúšikov z offline kampane do vášho online priestoru.

Na druhej strane link: www.bitly.com/StandOut2014 je už oveľa zapamätatelnejší. Treba si už len dávať pozor na množstvo (ne)použitých veľkých a malých písmen, keďže program bitly je na ne citlivý.

To znamená, že ak by ste zadali www.bitly.com/standout2014 tak by sa vám zobrazila nasledujúca chybová stránka (musíte uznať, že vyzerá cool a tvorcovia sa s ňou celkom vyhrali) a vy by ste prišli o vašu ťažko vydretú návštevnosť.

Tu prichádza na rad druhý dôvod. Ten je ešte oveľa praktickejší. Vďaka použitiu skrátenej adresy môžete sledovať počet preklikov.

 

2. Môžete sledovať počet preklikov

Keď použijete už hore zmieňovaný skracovať URL adries www.bitly.com tak sa vám o každom jednom skrátenom linku vytvorí záznam. Ten vyzerá nejak takto.

Vľavo dole vidíte počet klikov na váš link (24 clicks) a ešte pod ním odkaz na štatistiky. Vďaka tomu máte detialnejší prehľad o tom, kde bol váš link zdieľaný, ale aj v ktorom čase na neho kliklo koľko ľudí. To vám umožní lepšie prispôsobiť vašu postovaciu stratégiu a časy kedy prispievate.

 

PS: Treba však dodať, že takto môže mať o vašich aktivitách prehľad aj konkurencia. Stačí za link doplniť+ a každý vidí štatistiky. Je tam možnosť nastaviť link ako privátny, ale aj vtedy je vidno štatistiky, akurát nie je vidno koho sú. (vďaka za informáciu Michael Dragan)

 

Pomhli vám tieto informácie? Ak áno tak dajte zdieľať tento príspevok.

Nabudúce si čo to povieme o tom, ako sa dajú tieto skrátené linky využívať.

Prajem vám peknú nedeľu.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.