Home / technológie / Ericsson žaluje spoločnosť Wiko pre porušenie patentu

Ericsson žaluje spoločnosť Wiko pre porušenie patentu

Dňa 14. augusta 2017 podala spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) žalobu na výrobcu inteligentných telefónov Wiko na krajských súdoch v Düsseldorfe a Mannheime v Nemecku za porušenie patentov nevyhnutných pre mobilnú technológiu 2G, 3G a 4G, ako aj aj implementačných patentov.

Spoločnosť Wiko už šesť rokov bez akejkoľvek licencie alebo kompenzácie porušuje práva duševného vlastníctva Ericssonu. Spoločnosť Ericsson sa od mája 2013 neúspešne pokúšala uzavrieť s firmou Wiko spravodlivú, primeranú a nediskriminačnú licenčnú zmluvu (FRAND).

Ako poslednú možnosť sa Ericsson rozhodol uplatniť svoje zákonné právo na presadzovanie svojich patentov proti produktom spoločnosti Wiko, ktoré porušujú autorské práva.

Gustav Brismark, Riaditeľ pre otázky duševného vlastníctva v spoločnosti Ericsson, hovorí:

Globálne zdieľanie technológií a otvorené štandardy sú hnacou silou revolúcie v oblasti smartfónov a umožnili novým subjektom, ako napríklad firme Wiko, rýchlo vybudovať úspešné spoločnosti. Tento ekosystém na poli informačných a komunikačných technológií (ICT) však funguje len vtedy, ak všetci hráči na trhu dodržiavajú základné pravidlá udeľovania licencií FRAND. Je nespravodlivé, aby spoločnosť Wiko využívala naše rozsiahle investície do výskumu a vývoja bez zaplatenia primeraného licenčného poplatku za našu patentovanú technológiu.“

„Našou ambíciou vždy bolo dosiahnuť spravodlivú a primeranú licenčnú zmluvu s Wiko, rovnako ako so všetkými našimi držiteľmi licencií.“

Ericsson je držiteľom jedného z najrozsiahlejších portfólií práv duševného vlastníctva v segmente telekomunikácií, ktoré zahŕňa viac ako 42 000 udelených patentov na celom svete. Portfólio patentov spoločnosti Ericsson pokrýva technológie 2G, 3G a 4G/LTE aspoločnosť zohráva kľúčovú úlohu v globálnych organizáciách, ktoré vyvíjajú štandardy pre technológie 5G.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.