Home / technológie / Ericsson a Microsoft spolu urýchľujú rozvoj internetu vecí

Ericsson a Microsoft spolu urýchľujú rozvoj internetu vecí

Ericsson (NASDAQ: ERIC) v spolupráci so spoločnosťou Microsoft ešte viac posilní globálny ekosystém Internetu vecí (Internet of Things – IoT) tak, že umožní firmám skrátiť čas, potrebný pre spustenie IoT služieb, založených na mobilných sieťach.

Technológia Ericsson IoT Accelerator umožňuje podnikom nasadzovať riešenia IoT s pomocou nástroja Azure, ktorý ich spája priamo s ekosystémom mobilných operátorov prostredníctvom služby správy pripojenia, dodávanej platformou Ericsson Device Connection Platform (DCP), ktorá je súčasťou Ericsson IoT Accelerator.

Ericsson IoT Accelerator, založený na horizontálnej cloudovej ponuke služieb naprieč odvetviami, obsahuje platformy služieb a súvisiacich produktov pre telekomunikačných operátorov a vybrané odvetvia, poskytuje komplexný a postupne rastúci súbor funkcií ponúkaných ako služba a umožňujúcich agilnú tvorbu a zavádzanie riešení pre internet vecí.

Služba správy pripojenia v rámci Ericsson IoT Accelerator umožňuje telekomunikačným operátorom navrhnúť, spustiť a vyvíjať spravované ponuky pripojenia IoT smerom k podnikom, vyžadujúcim mobilné pripojenie. Poskytuje tiež podnikom možnosti plnej kontroly a automatizácie na zvládnutie pripojenia pre ich IoT zariadenia.

Vďaka spolupráci s neustále rastúcim počtom telekomunikačných operátorov, pripojených k DCP spoločnosti Ericsson, môžu telekomunikační operátori riešiť potreby globálnych podnikov bez nutnosti jednorazových investícií. Platforma poskytuje podniku jednotnú službu pre všetky ich zariadenia.

Niklas Heuveldop, hlavný stratég a riaditeľ pre technológie a rozvíjajúce sa podniky v spoločnosti Ericsson, hovorí:

„Z najnovšej štúdie Ericsson Mobility Report vyplýva, že internet vecí v roku 2018 predstihne mobilné telefóny ako najväčšiu kategóriu pripojených zariadení. Firmy v súčasnosti čelia veľkej výzve zložitého zavádzania internetu vecí. Kombináciou špičkových inovácií a ekosystémov naša spolupráca s Microsoftom odstraňuje zložitosť a približuje možnosti internetu vecí všetkým podnikom.”

Sam George, riaditeľ Azure IoT v spoločnosti Microsoft Corporation, hovorí:

Spolupráca so spoločnosťou Ericsson nám pomáha potešiť našich zákazníkov a partnerov tým, že poskytuje viac možností pre správu ich mobilných zariadení, pripojených v rámci internetu vecí.”

Spoločnosť Grundfos, ktorá stojí na čele inovácií v segmente vodných čerpadiel, je prvým podnikom, ktorý vyskúšal predintegrovanú ponuku od Ericssonu a Microsoftu na riadenie svojich inteligentných pripojených vodných čerpadiel.

Lars Enevoldsen, viceprezident skupiny Grundfos, hovorí:

Predintegrácia ponúk spoločností Microsoft a Ericsson nám umožňuje zamerať sa na poskytovanie pridanej hodnoty a nových služieb našim zákazníkom.“

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.