Home / affiliate / Čo je to affiliate a ako funguje

Čo je to affiliate a ako funguje

Affiliate marketing je forma online reklamy, ktorá funguje na základe provízneho systému, kde obchodníci (eshopy) ponúkajú províziu svojím partnerom (web stránkam, blogom). Partner, či už ide o blog alebo web stránku privedie na partnerský eshop ľudí, ktorí vykonajú objednávku. Predajca resp. eshop následne vyplatí prevádzkovateľovi web stránky jeho províziu.

Pokiaľ ale chcete mať dobrého partnera, tak si nájdite web alebo blog, ktorý sa bude venovať rovnakej téme, ktorej sa venuje váš biznis. Eshop s knihami by si mal nájsť ako partnera napríklad blogera, ktorý píše recenzie na knihy. Na druhej strane, ak affiliate partner chce vyťažiť čo najviac, mal by si nájsť predajcu, ktorého biznis sa venuje rovnakej téme ako obsah jeho webu. Pokiaľ blogujete alebo píšete web na tému cestovanie, dovolenky, turistické destinácie… budete si hľadať partnera, ktorý predáva dovolenky alebo napríklad poskytuje cestovné poistenie atď.

 

ako funguje affiliate marketing

 

Ako znie definícia affiliate marketingu podľa wikipedie:

“Affiliate marketing z angl. pridružiť sa je spôsob predaja produktov a služieb s využitím ďalšieho sprostredkovateľa. Je to forma online reklamy, pri ktorej obchodníci ponúkajú prevádzkovateľom webov, tzv. affiliate partnerom, finančnú odmenu za privedenie návštevníka, ktorý na webových stránkach predajcu vykoná nejakú činnosť (napríklad nákup výrobku, služby, registrácia, niekedy stačí ak zákazník vôbec na stránku príde a pozrie si ju a pod.). V slovenčine sa pre affiliate marketing často používa označenie provízny predaj, ktoré však nie je úplne presné, pretože odmena nemusí byť vždy vyplácať len za sprostredkovanie predaja ale aj za inú činnosť.”

sk.wikipedia.org

Na online fórach som narazil na zaujímavé myšlienky:

“Kto chce v online svete zarobiť poriadny balík, musí sa skôr či neskôr dostať k affiliate marketingu. Buď ako predajca alebo partner!”
“Na affiliate se mi libi ze se nesnazi zbytecne kecat do prace partneru, a dulezitejsi jsou pro ne vysledky nez metoda.”
“Affil je jedina vec, co na weboch poriadne zaraba”

Mnoho predajcov vďaka affiliate marketingu zvýšilo svoj predaj o desiatky a doknca stovky percent. Na druhej strane mnoho partnerov (prevádzkovateľov web stránok či blogerov) si dokáže veľmi slušne zarobiť.

Predajca ale musí vyriešiť jeden technický problém (príležitosť), pokiaľ chce využívať affiliate marketing a to je affiliate systém, ktorý mu umožní využívať tento druh marketingu a zapájať doň affiliate partnerov. Jedným z takýchto systémov je český affiliate systém affilbox. Pokiaľ prevádzkujete eshop a chcete zvýšiť predaj svojich produktov či služieb, tak tento affiliate systém vrelo odporúčam!

Pokiaľ ale neprevádzkujete žiaden eshop a ste majiteľom webu alebo bloger a zaujímajú vás skôr informácie pre partnerov z oblasti affiliate marektingu, tak vám odporúčam skvelú knihu Jak jsem vydělal svůj první milion na internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.