Home / technológie / mobilné telefóny / belenty – luxusné kožené púzdro pre váš iPhone

belenty – luxusné kožené púzdro pre váš iPhone

belenty je značka, za ktorou stojí dvojica milujúca kreativitu a dizajn. Momentálne sedia na dvoch pracovných stoličkách, jedna je v Prahe a druhá v Ženeve. Vo švajčiarksom meste majú dokonca dizajnové centrum a všetky výrobky tvoria vo vlastnej dielni. Šije sa už potom v Čechách. Vyrábajú puzdrá na smartfóny, tablety, ale aj napríklad špeciálne dotykové …

Review Overview

Dizajn - 94%
prevedenie - 94%
použité materiály - 91%
cena - 85%

91%

skvelé

Summary : Kvalitný produkt z pravej kože, ručná výroba, luxusný dizajn, primeraná cena, príliš veľký na môj vkus.

User Rating: 3.78 ( 2 votes)
91

belenty je značka, za ktorou stojí dvojica milujúca kreativitu a dizajn. Momentálne sedia na dvoch pracovných stoličkách, jedna je v Prahe a druhá v Ženeve. Vo švajčiarksom meste majú dokonca dizajnové centrum a všetky výrobky tvoria vo vlastnej dielni. Šije sa už potom v Čechách. Vyrábajú puzdrá na smartfóny, tablety, ale aj napríklad špeciálne dotykové rukavice. Ja som mal tú češť vyskúšať si puzdro na iPhone 4. Ako to dopadlo, sa dozviete nižšie.

balenty-kozene-puzdroBalenie puzdra bolo veľmi jednoduché. Kartón, v strede vystrihnutý pásik, o ktorý sa puzdro prichytilo. Všetko sa to zaobišlo bez fólie. Mám rád ekologické riešenia. Hneď na prednej strane obalu ma potešil nápis „handmade product by belenty.com“.

Z druhej strany sa dočítate podrobnosti, čo znamená to handmade. Vďaka takémuto baleniu som hneď produkt nielen videl, aj som si ho mohol chytiť.  Pre človeka zvažujúceho kúpu je to určite výhoda. Takže bod za balenie.

Dizajnovo som si puzdro hneď zamiloval. Na prvý (aj druhý a desiaty) pohľad ide o veľmi peknú a najmä kvalitnú prácu. Okrem toho informácia na zadnej strane balenia hovorí, že každý jeden kus je originál. Super, nie? Ja som mal šťastie na hnedo-čierny obal. Vyzerá živo a elegantne zároveň. Výber farby je samozrejme individuálny u každého.

Informácia o tom, z čoho sa puzdro skladá, bola na druhej strane balenia. Časť, kde je telefón uložený, je z vlnenej plste, po bokoch prešitej a veľmi pevnej. Pri tomto materiáli sa trochu obávam, že sa časom začne žmoliť. Obal nosím približne tri týždne a už vidím drobné chumáčiky. Uvidíme, ako to bude pokračovať. Zatváracia časť je z hnedej talianskej kože, na ktorej je značka belenty. Princíp zatvárania puzdra spočíva v gombíku, cez ktorý sa kožená časť prevlečie. Po otvorení a povytiahnutí zapínacieho pásu sa zároveň vysunie aj telefón. Netreba ho teda manuálne hľadať v útrobách puzdra.

kožené púzdro na iphoneJedinou veľkou nevýhodou belenty puzdra z môjho pohľadu je jeho veľkosť. Nosím telefón vo vrecku nohavíc a toto puzdro je na to jednoducho veľké. Niežeby sa nezmestil, len sa vždy  ťažšie vyťahuje. Prípadne vždy potrebujem dve ruky na odopnutie  a vytiahnutie telefónu. Pri mojom starom obale to šlo veľmi jednoducho. Napriek tomuto belenty puzdro stále používam. Jednoducho sa mi páči.

Cenovo sa podobné puzdra pohybujú na úrovni od 505 CZK po 790 CZK, v prepočte 18 EUR až 29 EUR. Konkrétne tento môj Exclusive Cognac sa predáva za 697 CZK (25 eur). Na to, že ide o kvalitnú ručnú prácu s dobrými materiálmi, je cena primeraná.

V e-shope belenty sa dá nájsť aj jemnejšia krémová farba a puzdrá nielen pre iPhone, ale aj Samsung Galaxy alebo HTC. Pri niektorých dokonca máte v cene vyrazenie vlastných iniciálok do koženej časti obalu. Trochu prehnané? Možno, ešte som sa s tým nestretol.

Ak by som mal puzdro ohodnotiť,  dám mu štyri body z piatich. Okrem veľkosti mu nie je čo vytknúť. A aj tá veľkosť je diskutabilná, keďže mnoho ľudí nosí svoje telefóny v taške, kabelke alebo ruksaku. Ak máte radi pekné, dizajnové a kvalitné veci, určite odporúčam.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.