Home / sociálne médiá / google plus / 4 rady ako zlepšiť dosah vašich príspevkov

4 rady ako zlepšiť dosah vašich príspevkov

Ruku na srdce, na koľkých sociálnych sieťach ste registrovaní?

Je vysoko pravdepodobné, že ak ste markeťák tak používate Twitter, Facebook možno aj Google Plus a Pinterest. V súčasnosti sú to najviac vychytené platformy skvelé pre umiestňovanie obsahu súvisiaceho s vašou firmou. Toto tvrdenie je veľmi jednoznačné ale je ťažké ho dokázať.

Faktom je, že nie každému sa podarí uspieť na týchto sociálnych sieťach a nie každý z nich dokáže vyťažiť maximum. Niekedy možno vidíte tieto siete v širších súvislostiach, chápete princípy na základe ktorých fungujú, ale unikajú vám drobné detaily. Tie môžu byť tým chýbajúcim kúskom skladačky bez ktorého sa nepohnete ďalej.

V dnešnom príspevku si ukážeme niektoré chýbajúce kúsky skladačky, ktoré vám umožnia vyťažiť z vašich sociálnych sietí maximum. Poďme na to!

1. Nastave si profil na Facebooku tak aby ľudia mohli odoberať vaše príspevky

Určite na propagáciu svojej činnosti používate fanpage. No Facebook sa stále viac a viac snaží snižovať jej dosah. Ak chcete podporiť viditeľnosť vašich príspevkov tak využite aj váš osobný profil.

Nebojte sa, ľudia sa automaticky nemusia stat vašimi priateľmi. Len si proste zapnete funkciu “Odoberanie” Funguje to ako follow na Twittri. Zobrazia sa im vaše príspevky bez toho aby ste ich mali v priateľoch. Stačí, že vám dajú “Odoberať”

Ako na to?

  • Vpravo hore kliknete na ozubené koliesko a nastavenia účtu
  • Potom vľavo nájdete “Odberatelia”
  • Potvrdíte funkciu “Zapnúť odberanie”

Môžete si upraviť nastavenia (kto môže komentovať a od koho budete dostávať upozornenia)

facebook_follow

Potom si môžete skopírovať dole vygenerovaný kód a pridať si follow button na vašu webovú stránku. Ak si chcete toto tlačidla prispôsobiť tak navštívte túto stránku.

POZNÁMKA: Odporúčam umiestniť toto tlačidlo na web do stránky “O mne” (ktorá je nutnosťou), hneď za krátke bio. Tak ako som to spravil ja, kuk sem

2. Dajte follow tým, ktorí retweetujú influencerov na Twittri

Daniel Sharkov to robí nasledovne: Do záložiek si uloží niektorých inluencerov z konkrétnej sledovanej oblasti. Myslí tým nielen ľudí s veľa followermi ale hlavne tých, ktorí majú autoritu. V jednoduchosti majú veľa retweetov a favourites.

Ako to funguje?

Je to jednoduché. Daniel si z času načas prejde kontá ktoré si uložil do záložiek. Potom dá follow niektorým z ľudí čo dali favourite alebo retweetovali nedávne príspevky.

Toto robí len pri posledných dvoch, troch príspevkoch. To zaručuje, že ľudia ktorým dá follow sú aktívny a zvyšuje to šancu, že aj oni mu dajú follow.

3 faktory podľa ktorých si vybrať komu dať follow

  • Prvý: Používa skutočné meno? Jedná sa o skutočnú osobu
  • Druhý: Profilové foto – vyzerá v pohode?
  • Tretí: počet followerov, followuje ho od 200 do 3000 ľudí?

Cieľom je nepreháňať to. Počas jedného “naháňania” followerov dá Daniel follow cca 100 až 200 ľuďom, aktívnym Twitteristom. Z toho 70 – 80 mu dá follow back. Výsledok? Viac retweetov a favourite na jeho postoch ako za iných dní.

3. Retweetujte obsah z vašej stránky na Facebooku

Jedným zo spôsobov ako dosiahnuť viac zdieľaní a zobrazení je kombinácua Twitter + Facebook.…
Keď zverejníte príspevok na Facebook fanpage-I tak o tom aj tweetnite. Jednou z výhod je, že sa príspevok zobrazí viacerým ľuďom a následne aj v neesfeedoch. Druhou výhodou je, že môžete získať oveľa viac fanúšikov, kombinovaním týchto dvoch platforiem.

4. Formátujte príspevky a využívajte hashtagy na Google plus

Dnes je Google Plus jediná sociálna sieť ktorá vám umožňuje formátovať vaše príspevky. Všetko má svoju príčinu. Silno vám odporúčam formátovať popisy vašich príspevkov, ak si chcete zísakať viac pozornosti v podobe komentárov, plus jedna alebo zdieľaní. Nedávno sa tejto téme venoval Tomáš Polakovič na svojom blogu.

Nemali by ste zabudnúť na hashtagy, na Facebooku sú kontraproduktíve no na Google plus zaberajú. Radím vám aby ste zahrnuli 2-3 hashtagy na konci každého príspevku na Google Plus posts. Aby ste z nich vyťažili maximum tak si najprv preštudujte či sú používané. V momente ako začnete písať sa vám dá návrh na dokončenie hashtagu (tak ako keď vyhĺadávate cez Google). Zobrazia sa tie najpopulárnejšie. Najlepšie je použiť jeden z nich.

Pár slov na záver

To je na dnes všetko z mojej strany. No čo? Už ste povolili ľuďom aby vám dali odoberať? Využívate propagáciu na jednej alebo na viacerých platformách?

Čo pomáha vám? Ako zviditeľňujete svoje príspevky?

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.