Home / technológie / aplikácie / Sygic predstavuje novú VR aplikáciu, ktorej zámerom je inšpirovať cestovateľov a umožniť im spoznávať nové destinácie v 360° zobrazení

Sygic predstavuje novú VR aplikáciu, ktorej zámerom je inšpirovať cestovateľov a umožniť im spoznávať nové destinácie v 360° zobrazení

Spoločnosť Sygic, tvorca najpokročilejšej navigačnej aplikácie, dnes uviedla cestovateľskú VR aplikáciu. Všetci používatelia zariadenia Samsung Gear VR powered by Oculus VR môžu teraz spoznávať najvzdialenejšie kúty sveta a lepšie sa tak rozhodnúť, kam sa vyberú na ďalšiu dovolenku.

Aplikácia pre virtuálnu realitu umožňuje používateľom prechádzať sa a po najzaujímavejších miestach na celom svete, čím cestovateľom a vodičom pomáha preskúmať potenciálne destinácie ešte pred tým, ako sa tam vyberú na dovolenku.

Aplikácia obsahuje virtuálne obrázky a videá z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, čím umožňuje napr. poprechádzať sa o polnoci pod Eiffelovou vežou v Paríži alebo sa túlať stredovekými centrami miest v Belgicku a obdivovať pôsobivú architektúru spred mnohých stáročí.

Všetky zábery sníma Michal Gálik, profesionálny Sygic Traveler, ktorý sa stal súčasťou Sygic tímu, aby celý rok cestoval po svete, zachytával svoje zážitky a zdieľal ich s ostatnými v 360° virtuálnej realite. Spoločnosť Sygic chce do jedného roka vybudovať knižnicu tisícok rôznych virtuálnych záberov z najatraktívnejších destinácií na celom svete.

Spoločnosť Sygic si vybudovala výborné renomé v oblasti zavádzania inovatívnych technológií, ako je napríklad navigačná aplikácia Sygic GPS, čo je úplne prvá navigačná aplikácia uvedená pre iPhone už v roku 2009. V apríli 2016 spoločnosť uviedla cestovateľskú službu Sygic Travel. Vydaním novej VR aplikácie nadväzuje spoločnosť Sygic na svoju stratégiu zlepšovať cestovateľské zážitky ľuďom na celom svete.

sygic-travel

Trh so službami virtuálnej reality zažíva obrovský rozmach a odborníci predpokladajú, že predaj VR zariadení bude v rokoch 2014 až 2018 rásť až päťkrát rýchlejšie než predaj zariadení iPhone.

Do konca roka 2016 sa podľa Travisa Jäkela, analytika firmy Piper Jaffray, stane spoločnosť Samsung lídrom v oblasti predaja VR súprav s 5 miliónmi predaných zariadení. Táto technológia transformovala celý rad odvetví a zmenila spôsob, akým spotrebitelia pracujú s videoobsahom.

Podľa odborníkov z agentúry Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA) citovaných portálom Mashable dvaja z troch cestovateľov z USA tvrdia, že virtuálna realita by mala vplyv na ich rozhodovanie.

Uvedením VR aplikácie ponúka spoločnosť Sygic túto technológiu bezplatne a rozširuje svoju ponuku pre milióny cestovateľov na celom svete. Jedným z cieľov spoločnosti je zlepšovať cestovateľské zážitky vo všetkých fázach cesty od počiatočnej inšpirácie na dovolenku, cez plánovanie až po príchod a preskúmavanie nových krajín.

„Spoločnosť Sygic vyvinula najpokročilejší plánovač cesty,“

hovorí CEO spoločnosti Michal Štencl.

„Pridanie novej VR aplikácie do našej súpravy cestovateľských nástrojov znamená, že dokážeme ponúknuť ten najlepší cestovateľský zážitok na cestách, mimo ciest a teraz už aj vo virtuálnej realite. Naším cieľom je inšpirovať vodičov a cestovateľov, aby preskúmavali svet s dôverou.“

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.