Home / technológie / DECENT predstavuje PUBLIQ!

DECENT predstavuje PUBLIQ!

DECENT s radosťou oznamuje, že sa začala vyvíjať prvá aplikácia tretej strany! Aplikácia nesie názov PUBLIQ a je vybudovaná na DECENT platforme, ktorá využíva tzv. blockchain technológiu. PUBLIQ je aplikácia na zdieľanie digitálneho obsahu (najmä správ a článkov), ktorá sa vyvíja nezávislým developerským tímom na sieti DECENT a je zdarma.

Odmeny, ktoré sú distribuované v rámci PUBLIQ sú založené na reputáciách autorov. Tieto reputácie sú vytvorené exkluzívne zo zobrazení a spätných väzieb ich čitateľov. Okamžitý odmeňovací systém PUBLIQu podnecuje a motivuje autorov zdieľať ich talent so svetom.

Odmeny sú autorom poukazované každý deň v závislosti od ich PUBLIQ skóre, napríklad na základe reputačného hodnotiaceho systému, ktorý bol vytvorený výlučne zo zobrazení a spätnej väzby čitateľov. Tento jedinečný systém hodnotenia umožní autorom spravodlivejšie ohodnotenie, ako aj ocenenie a pochvalu za ich dobrú prácu.

Pre tých, čo si budú chcieť umiestniť reklamu na PUBLIQu, to bude umožnené bez prostredníka a za pomoci vlastného algoritmu, ktorý garantuje vysoko optimalizované umiestnenie. Inzerenti budú mať priamy prístup do PUBLIQ ekosystému, aby si sami zadávali svoju reklamu. Obsah umiestnený na PUBLIQu je verejne prístupný.

Nikto nebude môcť články cenzúrovať. Označenia (ako napríklad témy, dátumy, množstvo “páči sa mi” a iné parametre) uľahčia výber obsahu.

“Spolupráca medzi DECENT a PUBLIQ nastala veľmi prirodzene, keď sme s Matejom Michalkom začali diskutovať o myšlienke vytvorenia ekosystému založenom na tzv. blockchain technológii, ktorý bude slúžiť na online spravodajstvo za pomoci férových reputácií a odmeňovaní. V PUBLIQu sme sa rozhodli použiť spoľahlivý “Peer to Peer” protokol na distribúciu dát vytvorený spoločnosťou DECENT, ktorý inšpiruje “seederov” (používateľov, ktorí poskytujú svoj voľný disk), aby sa zúčastňovali na podpore ekosystému. Obidve naše spoločnosti spoločne pracujú na pretváraní sveta médií, a to dáva zmysel našej spolupráci!”

hovorí Alexandre TABBAKH CEO, PUBLIQ Foundation.

“Sme nadšení, že sieť DECENT bola prijatá a je využívaná inovatívnymi spoločnosťami tak krátko po jej oficiálnom spustení. PUBLIQ je dokonalým príkladom dobre navrhnutého projektu, ktorý využíva našu technológiu na účely, na ktoré bola sieť DECENT vyvinutá, a síce prinášať obsah jeho užívateľovi bez kontroly prostredníka a cenzúr tretích strán,”

hovorí Matej Michalko, zakladateľ a CEO DECENT.

Scroll To Top
Táto stránka využíva súbory Cookies Chcem vedieť viac.